Плазмовим різанням називають процес різання металу розпеченій струменем плазми.

Початковим джерелом нагрівання виступає електрична дуга, але на відміну від дугового зварювання, де дуга горить абсолютно вільно між виробом і електродом, при плазмовому різанні дуга обжимается газом, щоб на вашому виробу підвищилася концентрація теплової енергії. Газ іонізується і виходить через спеціальний отвір, зване соплом, у вигляді струменя плазми, яка і використовується як джерело нагріву.

Плазмова різка металу використовується для обробки наступного виду матеріалів:

Чавун

Плазмова різка чавуну, мало поширена, так як чавун часто застосовують при виготовленні металовиробів литтям.

Чорна сталь

Плазмова різка чорної сталі, характерно, що при різанні плазмою чорних сталей, може бути застосований в якості робочого газу, як кисень, так і повітря.

Конструкційна сталь

Плазмова різка конструкційної сталі, для виготовлення і виробництва деталей, різних механізмів і конструкцій в будівництві та машинобудуванні.

Інструментальна сталь

Плазмова різка інструментальної сталі, стали містить вуглець понад 0,7%, з високою твердістю і високими властивостями міцності, застосовується при виготовленні інструментів.

Низьковуглецева сталь

Плазмова різка стали низьковуглецевої, вміст сірки в металі до 0,25%.

Середньовуглецева сталь

Плазмова різка стали среднеуглеродистой, вміст сірки в металі від 0,3 до 0,55%.

Високовуглецева сталь

Плазмова різка стали високовуглецевого, вміст сірки в металі від 0,6 до 0,85%.

Низьколегована сталь

Плазмова різка низьколегованої сталі, вміст легуючих елементів до 4%.

Середньолегова сталь

Плазмова різка середньолеговану стали, зміст легуючих елементів до 11%.

Високолегована сталь

Плазмова різка високолегованої сталі, вміст легуючих елементів понад 11%.

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь добре піддається обробці методом плазмового розкрою. Плазмова різка нержавіючої сталі, робить край різу практично вертикальним, шорстким, з неглибокою термічної зоною прогріву і незначним потемнінням краю різу. Плазмова різка стали оптимальна для товщини від 2 мм до 30 мм, а з джерелом плазми Hypertherm – до 160 мм.

Кольоровий метал

Плазмова різка кольорового металу і його сплавів. Часто, для різних завдань і цілей потрібно розрізати кольоровий метал або сплав кольорового металу плазмою. Дуже добре піддається різанню алюміній і його сплави. Кромка різання виходить практично вертикальної, без напливів і потемніння, з середньою шорсткістю поверхні.

Титан

Титан володіє унікальними властивостями і відноситься до важкооброблюваних матеріалів. Плазмова різка дуже добре справляється із завданням різання титану.

Плазмова різка металу це оптимальне співвідношення ціни і якості в порівнянні з іншими видами обробки металів. При серійному виробництві, верстати плазмового різання з ЧПУ ріжуть метал з високою швидкістю і не змінюють своїх ріжучих властивостей на одних і тих же ділянках деталі, що дає можливість виготовляти абсолютно ідентичні деталі від однієї штуки до сотень і тисяч примірників, без втрати якості, характерних для механічної обробки деталей.

Збільшення або зменшення розмірів вирізується деталі, проводиться апаратними засобами, за допомогою спеціальних програм, які формують карту розкрою листа. Це відбувається оперативно і без великих тимчасових і матеріальних витрат, характерних для технологій механічної металообробки (пресування, точіння, фрезерування, шліфування, лиття і т.д).

Переваги плазмового різання в порівнянні з кисневою і лазерної різкою:

  • Значно більш висока продуктивність.
  • Більша гнучкість різання в широкому діапазоні товщини і типів матеріалів.
  • Значно нижчі капітальні та експлуатаційні витрати і витрати на технічне обслуговування.
  • Якість різу на толщинах металу від 10 мм не поступається лазерного різання.
  • Вартість плазмового різання в середньому в 4 рази нижче лазерної.
  • Значно нижчі витрати на одиницю довжини різу.
  • Компанія Ві Ар Саплай пропонує верстати плазмового різання TigerTec і Multicam.

Компанія TigerTec займається виробництвом і постачанням обладнання з ЧПУ з 2009 року в партнерстві з США в місті Цзинань. Устаткування виробляють, в основному, на зовнішній ринок і успішно експортується в багато країн світу.

У розробці верстатів TigerTec використовують сучасні технології Siemens Schneider (Фінікс), HSD (Італія), TYPE3 (Франція), VECTRI (Англія), HIWIN (Тайвань), SYNTEC, RSK, YASKAWA PANASONIC (Японія), MACH (США) і ін.

 

Плазмовий верстат TigerTec має високу жорсткість станини, що дає можливість вести високошвидкісну обробку металу з високою точністю. Вся конструкція верстата виконана із сталевого профілю, що дозволяє максимально ефективно гасити виникли в ході роботи вібрації. Крім цього, рама проходить процес термічного відпалу в печі, що в подальшому запобігає її термічний спотворення при різанні з високими температурами.

Плазмовий верстат TigerTec оснащений по всіх осях лінійними напрямними і каретками тайванської фірми Hiwin. На всі верстати встановлюються джерела плазми Hypertherm, потужністю 85А, 105А, 125А, 200А. Різання металу від 0,5 до 50 мм (залежить від джерела плазми).

Компанія MultiCam широко відома в усьому світі як розробник високоякісних і надійних верстатів для обробки металів. Коли необхідно виготовити деталі, які мають складні просторові профілі, такі машини стануть раціональним рішенням.

Верстат плазмового різання Multicam V серії призначений для виробника початкового рівня або будь-якого іншого, хто планує при мінімальному бюджеті отримати надійне продуктивне обладнання. Верстат здатний різати м’яку сталь, нержавіючу сталь, алюміній і латунь.

Верстат плазмового різання Multicam V серії поставляється в с широким модельним рядом столів і стандартно забезпечена плазмовими джерелами Hypertherm.

Верстат плазмового різання Multicam тисячу серії дозволяє досягти унікальних показників вартість / продуктивність для свого класу верстатів плазмового різання. Для виробників систем вентиляції та будь-яких інших виробів, які потребують продуктивність, якість і невисока вартість верстата плазмового різання з ЧПУ, ідеальним рішенням є машини серії тисячі від MultiCam.

Верстат плазмового різання Multicam тисячу BR серії включає в себе як ряд стандартних якостей притаманних усім верстатів модельного ряду, так і особливості, зазвичай доступні для більш дорогих плазмових верстатів. Серія включає в себе два двигуна по осі X, спеціально спроектовану сталеву конструкцію напрямних, сучасні плазмові джерела Hypertherm і контролер EZ MultiCam.

Жоден апарат повітряно-плазмового різання металу в стандартній комплектації не володіє таким набором функцій, як верстат плазмового різання Multicam 3000 серії:

  • Жорстка, повністю сталева конструкція верстата дозволяє встановлювати як стандартні, так і спеціальні ріжучі головки.
  • Простий в управлінні контролер MultiCam з вбудованою базою даних за матеріалами.
  • Два високоточних приводу по осі X.
  • Профільні рейки з лінійним кульковим підшипником 25 мм для досягнення максимальної жорсткості конструкції.
  • Оперативна пам’ять 8 Мегабайт з можливістю передачі файлу необмеженого розміру.

Верстат плазмового різання Multicam 6000 серії має жорстку і масивну сталеву конструкцію з прецизійними напрямними, які перетворюють обробні системи в одні з найбільш точних систем різання важких матеріалів. Робочий стіл верстата повністю незалежний від портальної частини, що полегшує завантаження матеріалів. Діапазон верстатів, що випускаються по ширині складає 2.4-6 м, по довжині – від 3.6 м. Конструкція передбачає можливість підключення додаткових секцій довжиною 1,5 і 3 м.